Inhoudsopgave

Mag je wettelijk gezien je werknemers controleren?

Hoe verdraagt monitoring van werknemers zich met de privacyrechten?

Uit recent onderzoek door CNV onder 1200 thuiswerkers blijkt dat werkgevers bij 13 procent van de thuiswerkers met software monitort of zij wel aan het werk zijn. Het controleren van werknemers is niet verboden, maar als werkgever moet je wel rekening houden met de privacy van de werknemers.
Heimelijke controlemaatregelen kun je in beginsel slechts toestaan als je een serieus vermoeden hebt van onrechtmatig gedrag. Dat kan alleen als de controle in tijd en waarneming beperkt is en je het bewijs van de onrechtmatigheden niet op minder ingrijpende wijze kan verkrijgen.

Wanneer is controle van werknemers rechtsgeldig?

De voorwaarden voor een rechtsgeldige controle staan onder andere in de Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG), de uitvoeringswet daarvan (de UAVG), het recht op eerbiediging van de persoonlijke levenssfeer (art. 10 Grondwet, art. 6 EVRM) en het goed werkgeverschap (art. 7:611 BW).

Lees het volledige artikel Mag je wettelijk gezien je werknemers controleren? door Claudine Hermesdorf voor BG magazine.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Print

We zijn er voor u!

Onze arbeidsrechtadvocaten kunnen u verder adviseren.
Bel 026 – 35 22 888 of stuur een bericht.

Mail
De specialist(en):

DELEN

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn